ücretsiz kargo Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo!
FİLTRELE
Markalar
Arama Terimi

Firma 1886 yılında Amerika da Johnson ailesinin 3 kardeşi tarafından kurulmuştur. Johnson Johnson gelişen dönemde kontakt lens de dahil olmak üzere birçok medikal alanda üretim yapan ve neredeyse tüm dünya da ürünleri kullanılan bir yapı haline gelmiştir. Genel merkezi New Brunswick Amerikadır Johnson and Johnson firmasının ACUVUE Markalı Kontak Lensleri yumuşak kontakt lens sektöründe ilklerin öncüsü olmuştur. Johnson & Johnson marka lens modellerinin tercih edilmesindeki bir diğer önemli unsur, lenslerin normalden çok daha doğal ve hafif olmasıdır. Gözle anında uyum sağlayarak, göz kadar doğal bir görünüme sahiptir. Gün boyu telefon,

televizyon, bilgisayar ve kitap karşısında uzun süreli çalışanlar için de gözleri koruyucu ve nemlendirici özellikleri büyük avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde temel olarak iki çeşit lens vardır. Bunlar gaz geçirgen sert lensler ve yumuşak lenslerdir. Gaz geçirgen sert lenslerin kullanımının gerektiği birkaç durum dışında çoğunlukla yumuşak lensler kullanılır. Gaz geçirgen sert lensler: Göze yüksek oranda oksijen geçişine izin verdikleri için bu adı alırlar. Göze ilk takıldıklarında varlıkları hissedildiği için kullanımı belirli bir alışma süresi gerektiren bu lensler esasen yumuşak lenslerden daha dayanıklıdır.